اخبار

بیماری هایی که با «اندومتریوز» می تواند ایجاد شود

بیماری هایی که با «اندومتریوز» می تواند ایجاد شود

رییس مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا، با اشاره به برگزاری کنگره جراحی‌های کم تهاجمی زنان و اندومتریوز، گفت: اندومتریوز به عنوان بیماری خاموش، شیوع بالایی دارد.
دکتر محمدرضا صادقی، روز دوشنبه در نشست خبری پنجمین کنگره کشوری و دومین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم تهاجمی زنان و اندومتریوز، افزود: اندومتریوز به عنوان بیماری خاموش شیوع بالایی دارد و تا زمانی که تمام حفره‌های شکم و لگن را درگیر نکند، فرد متوجه بیماری نمی‌شود؛ پس این بیماری تنها بُعد باروری را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و می‌تواند سایر ارگان‌های بدن مانند کلیه، روده و…، را هم درگیر کند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره، گفت: هدف این است که از صاحب‌نظران بین‌المللی دعوت کنیم تا آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در زمینه اندومتریوز ارائه دهند و همچنین محلی برای همفکری فراهم کنیم.

دکتر محمدرضا صادقی ادامه داد: درمان این بیماری خاص است و پیشرفت سریعی دارد. پیش‌تر برای درمان نیاز به لاپاروسکپی بود، اما اکنون می‌توان با روش‌های بهتری به تشخیص بیماری رسید.

وی افزود: در خانم‌های ایرانی به دلیل کیفیت زندگی می‌گویند شیوع اندومتریوز بالاتر است و ما در مرکز درمان ناباروری ابن سینا این رسالت را داریم که سایر متخصصان در سایر نقاط را هم آموزش دهیم تا درمان اشتباه انجام نشود و این کنگره می‌تواند محلی برای پاسخ دادن به این مساله باشد. ما به طور مرتب در حال تربیت متخصصین اندومتریوز هستیم تا درمان مبتنی بر استاندارد روز دنیا انجام شود.

دکتر محمدرضا صادقی تاکید کرد: بخشی از کنگره با کنگره آسیایی مشترک شده است که این نشان دهنده جایگاه علمی والای این کنگره است.

پنجمین کنگره کشوری و دومین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم تهاجمی زنان و اندومتریوز، ۲۹ آذر لغایت اول دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

کنگره EMIG2023

پنجمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی زنان و اندومتریوز از سوی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن‌سینا و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا از تاریخ ۲۹ آذر لغایت ۱ دی ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

این کنگره بین‌المللی بر آن است تا مجالی شایسته برای حضور اساتید و متخصصان صاحب‌نام ایران و جهان برای طرح و تبادل آخرین یافته‌ها و تجارب فوق‌تخصصی در زمینه بیماری اندومتریوز و ابعاد گوناگون آن فراهم نماید.

با ما در تماس باشید

شماره تماس ما

02122432020

داخلی های 454، 456 و 457

emig@avicenna.ac.ir

www.avicennacongress.ir

Powered by IT Department of Avicenna Research Institute